DiscoGel – elastyczna proteza krążka międzykręgowego

DISCOGEL® to żelowy implant nieprzepuszczający promieni RTG, wstrzykiwany przezskórnie do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego. Jego działanie opiera się na dwóch aktywnościach: mechanicznej, która dzięki właściwościom hydrofilowym DISCOGEL® powoduje migrację płynu z otaczających struktur  do środka jądra miażdżystego  dysku oraz biochemicznej blokującej receptory generujące ból.

Stosowany w mniej zaawansowanych przypadkach dyskopatii, w których w krążku międzykręgowym dochodzi do zjawiska dehydratacji, czyli utraty wody. W efekcie tego procesu krążek zapada się, zmniejsza objętość oraz traci elastyczność. Zjawisko dehydratacji widoczne jest w badaniu rezonansu magnetycznego pod postacią tzw. ciemnego dysku.

Hydrofilne właściwości preparatu  DISCOGEL® powodują przenikanie wody z otaczających tkanek do jądra miażdżystego krążka międzykręgowego zwiększając jego elastyczność przez wytworzenie protezy o konsystencji kauczuku.

Przezskórne wszczepienie implantu DISCOGEL® to innowacyjne i w pełni bezpieczne rozwiązanie. Zabieg jest małoinwazyjny, przeprowadzany w warunkach sali operacyjnej pod kontrolą RTG w znieczuleniu miejscowym lub sedacji dożylnej. Wizualizacja procedury w czasie rzeczywistym dzięki zawartości wolframu nieprzepuszczalnego dla promieniowania rentgenowskiego umożliwia monitorowanie miejsca podawania preparatu oraz jego przemieszczanie się.

Zespół doświadczonych neurologów i specjalistów w miejscowości Poznań udzieli konsultacji oraz wyleczy bóle kręgosłupa, choroby centralnego i obwodowego układu nerwowego, choroby kręgosłupa, choroby naczyniowe mózgu a także neuralgię i inne zespoły bólowe.


Procedury przeprowadzamy przy użyciu nowoczesnej aparatury medycznej oraz pod kontrolą przystosowanego do takich zabiegów aparatu USG. W zabiegach wykorzystujemy najbardziej zaawansowany technologicznie aparat do kriolezji Cryo-S Electric II PAINLESS, wykonujemy również operacje endoskopowe kręgosłupa. Zapraszamy do leczenia bólu kręgosłupa w miejscowości Poznań, którym zajmie się wykwalifikowany neurolog!

CENTRUM NEUROCHIRURGII I NEUROLOGII

ul. Morawskiego 2F
60-239 Poznań
tel: 504 199 492
mail: info@eneuro.pl
MENU